KM Vertical Tabua 2018dom 13/05/2018 15:24
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl   Stno Name                      YB Club                             Cl.         Time 



VKTabua Masc  (65)      4.0 km  1000 m   3 C               

    1     56 Marco Silva               79 Associacao Desportiva Galomar    SEN-M      43:20 
    2     83 Bruno Silva               89 GD Estreito                      SEN-M      43:30 
    3     15 Leonardo Diogo            67 Clube Aventura da Madeira        M50        44:04 
    4     89 Tiago Aires               82 Clube de Montanha do Funchal     SEN-M      44:27 
    5      3 Américo Caldeira          77 Clube Aventura da Madeira        M40        45:53 
    6     39 António Henriques         85 ACD Jardim da Serra              SEN-M      46:29 
    7     85 Eduardo Silva             84 Clube Aventura da Madeira        SEN-M      47:06 
    8     87 Flávio Remesso            78 ADRAP                            M40        47:22 
    9     13 Carlos Ramos              66 Clube Futebol Andorinha          M50        47:52 
   10     82 Elton Martins             87 Clube Aventura da Madeira        SEN-M      48:13 
   11     69 Vítor Rodrigues           75 Casa Povo Camacha                M40        48:23 
   12     66 Carlos Pereira            86 ADN Ponta do Sol                 SEN-M      49:45 
   13     18 James Góis                95 Clube Naval de São Vicente       SEN-M      50:34 
   14      9 Dinarte Jesus             83 Clube de Montanha do Funchal     SEN-M      51:03 
   15     72 Timóteo Sousa             82 Clube Aventura da Madeira        SEN-M      51:47 
   16     53 Nelson Afonso             90 Individual                       SEN-M      52:13 
   17     44 Carlos Oliveira           79 Clube Naval de São Vicente       SEN-M      53:33 
   18     48 Jm camara                 82 Individual                       SEN-M      53:50 
   19     23 Mauro Câmara              78 Clube Aventura da Madeira        M40        54:09 
   20     36 João Gonçalves            86 Individual                       SEN-M      54:17 
   21      5 Joaquim Lopes             89 Clube Desp Escola Santana        SEN-M      54:33 
   22     40 Nelson Fernandes          72 Clube Desportivo Corticeiras     M40        55:09 
   23     11 Bruno Freitas             74 Clube Escola do Estreito         M40        55:29 
   24     22 Ricardo Quintal           90 Clube Aventura da Madeira        SEN-M      55:33 
   25     86 João Freitas              74 ACD Jardim da Serra              M40        55:42 
   26     17 Francisco Henriques       01 GD Estreito                      JUV-M      55:47 
   27      7 Jose Ribeiro              65 Clube Aventura da Madeira        M50        56:21 
   28     77 Mário Freitas             75 Clube de Montanha do Funchal     M40        56:26 
   29     21 José Ornelas              66 ACD Jardim da Serra              M50        56:59 
   30     16 Rubim Gonçalves           81 ACD Jardim da Serra              SEN-M      58:07 
   31     27 Renato Brito              89 Clube Futebol Andorinha          SEN-M      58:42 
   32     41 Pedro Ideia               89 Clube Desportivo Infante         SEN-M      59:47 
   33     64 Jorge Louro               84 Clube Naval de São Vicente       SEN-M    1:00:40 
   34     60 Miguel Ferreira           66 Clube Desp Esc. Porto da Cruz    M50      1:00:56 
   35     54 Nuno Faria                68 Clube Desportivo Corticeiras     M40      1:00:58 
   36     32 Luis Mendonca             55 Clube Aventura da Madeira        M60      1:01:10 
   37     61 Aldino Roque              72 Clube Futebol Andorinha          M40      1:02:47 
   38     33 Eurico Jardim             81 Individual                       SEN-M    1:02:48 
   39     52 Gabriel Silva             81 Clube Escola do Estreito         SEN-M    1:03:41 
   40     80 Valter Viveiros           82 Individual                       SEN-M    1:05:09 
   41     55 Agostinho Costa           76 Individual                       M40      1:05:59 
   42     62 André Dias                00 Clube Futebol Andorinha          JUN-M    1:06:21 
   43     70 Albino Batista            82 Individual                       SEN-M    1:08:25 
   44     38 Christophe Afonso         74 Clube Futebol Andorinha          M40      1:08:31 
   45     75 Davide Fernandes          78 Individual                       M40      1:08:54 
   46     49 Steven Martins            92 Clube de Montanha do Funchal     SEN-M    1:09:01 
   47     76 João Gomes                91 ADN Ponta do Sol                 SEN-M    1:12:40 
   48     26 Dinis Ferreira            76 Clube Aventura da Madeira        M40      1:13:29 
   49     50 Ricardo Alves             69 Flow                             M40      1:16:10 
   50     19 Edson Pereira             82 Clube Aventura da Madeira        SEN-M    1:19:39 
   51     68 Teodoto Silva             61 Clube Sport Marítimo             M50      1:20:02 
   52     74 Daniel Serrão             64 Madeira Trail Team               M50      1:23:34 
   53     35 Sidónio Cabral            62 Clube Aventura da Madeira        M50      1:23:46 
   54     58 Marino Sousa              67 Individual                       M50      1:23:50 
   55     59 André Alexandre           82 C D Mar e serra                  SEN-M    1:38:08 
   56     37 Alexandre Vieira          72 Aguenta Que Vai                  M40      2:02:08 

           1 José Vieira               84 Clube Desp Escola Santana        SEN-M        dns 
          14 Bruno Sousa               77 Clube de Montanha do Funchal     M40          dns 
          20 Ricardo Gouveia           82 Clube Aventura da Madeira        SEN-M        dns 
          31 Joaquim Rebelo            67 Clube Desp Cult Porto Moniz      M50          dns 
          45 Ricardo Baptista          69 Clube Escola do Estreito         M40          dns 
          51 Nuno Margarido            75 VIP RC                           M40          dns 
          65 Igor Gonçalves            99 ADRAP                            JUN-M        dns 
          84 João Duarte               75 Clube Aventura da Madeira        M40          dns 
          88 Rúben Lopes               83 Individual                       SEN-M        dns 



VK Tabua Fem  (24)      4.0 km  1000 m   3 C               

    1     81 Camila João               89 ACD Jardim da Serra              SEN-F      57:13 
    2      6 Sara Rodrigues            93 Clube Escola do Estreito         SEN-F      58:06 
    3     43 Marilisa Fernandes        86 Clube Aventura da Madeira        SEN-F    1:00:27 
    4      2 Cátia Fiqueli             83 Clube Aventura da Madeira        SEN-F    1:00:54 
    5     30 Iolanda Henriques         66 Clube Futebol Andorinha          F50      1:02:54 
    6     42 Maria Abreu               75 Clube Desp Cult Porto Moniz      F40      1:06:41 
    7     78 Regina Baptista           93 Clube de Montanha do Funchal     SEN-F    1:06:49 
    8     71 Michele Faria             81 Clube Desportivo Infante         SEN-F    1:07:37 
    9     29 Sandra Teixeira           71 Clube Futebol Andorinha          F40      1:15:41 
   10     57 Tânia Garcês              90 Clube Naval de São Vicente       SEN-F    1:16:11 
   11     25 Cristina Martins          71 CLUBE KARATÉ CANIÇO              F40      1:17:37 
   12      4 Rosalina Gouveia          79 Clube Aventura da Madeira        SEN-F    1:20:37 
   13     34 Carolina Marques          82 Bar Rest. Portela À Vista        SEN-F    1:25:59 
   14     46 Cilísia Camacho           73 Flow                             F40      1:26:08 
   15     28 Sandra Pestana            71 Clube Futebol Andorinha          F40      1:27:48 
   16     63 Ana Henriques             00 Clube Futebol Andorinha          JUN-F    1:41:33 
   17     12 Solange Ferraz            58 Clube de Montanha do Funchal     F60      1:44:31 

          73 Vanessa Faria             86 Maddfitness                      SEN-F       disq 
          47 Andrea Gonçalves          84 Maddfitness                      SEN-F        dnf 
           8 Olívia Sousa              79 Clube Escola do Estreito         SEN-F        dns 
          10 Mayra Abreu               82 ACD Jardim da Serra              SEN-F        dns 
          24 Jennifer Alves            70 Clube Escola do Estreito         F40          dns 
          67 Carla Pinto               80 Individual                       SEN-F        dns 
          79 Neyda Freire              74 Individual                       F40          dns