Tabua Vertical Kilometer 2017qui 11/05/2017 01:22
Starters start listcreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

 Start   Box   Stno Name                      Class          Chip Club                         




  0:00     1      6 Cátia Fiqueli             Seniores F          Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
  1:00     1      5 Filipe Belo               Seniores M          ACD Jardim da Serra          
------------------------------------------------------------
  2:00     1      9 José Ribeiro              Veteranos M         Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
  3:00     1     10 Marco Barros              Seniores M          ACD Jardim da Serra          
------------------------------------------------------------
  4:00     1     16 Marco Pereira             Seniores M          Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
  5:00     1      4 Susana Lourenço           Seniores F          ACD Jardim da Serra          
------------------------------------------------------------
  6:00     1     12 Goncalo Goncalves         Veteranos M         Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
  7:00     1      8 Sofia Gaspar              Seniores F          Clube de Montanha do Funchal 
------------------------------------------------------------
  8:00     1     15 Márcio Gomes              Seniores M          Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
  9:00     1      1 Vítor Jesus               Seniores M          Clube de Montanha do Funchal 
------------------------------------------------------------
 10:00     1     18 Edson Pereira             Seniores M          Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
 11:00     1     13 Daniel Ferraz             Seniores M          ACD Jardim da Serra          
------------------------------------------------------------
 12:00     1      7 Peter Silva               Seniores M          Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
 13:00     1      2 Cristina Nascimento       Seniores F          ACD Jardim da Serra          
------------------------------------------------------------
 14:00     1     14 Décio Gaspar              Seniores M          ADRAP                        
------------------------------------------------------------
 15:00     1     11 Carlos Ramos              Veteranos M         Clube Futebol Andorinha      
------------------------------------------------------------
 16:00     1      3 Leonardo Diogo            Veteranos M         Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
 17:00     1     19 António Gonçalves         Seniores M          ADN Ponta do Sol             
------------------------------------------------------------
 18:00     1     17 Filipe Custódio           Seniores M          Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
 19:00     1     36 Bruno Freitas             Veteranos M         ACD Jardim da Serra          
 19:00     1     38 Ricardo Abreu             Seniores M          Clube Desportivo e Cultural  
------------------------------------------------------------
 20:00     1     25 Dinarte Jesus             Seniores M          Clube de Montanha do Funchal 
 20:00     1     54 Marco Vieira              Seniores M          Clube de Montanha do Funchal 
------------------------------------------------------------
 21:00     1     64 Paulo Abreu               Seniores M          TIFF                         
 21:00     1     77 Higino Faria              Seniores M          ADN Ponta do Sol             
------------------------------------------------------------
 22:00     1     32 Luís Santos               Seniores M          ATLAFA                       
 22:00     1     44 Elizabeth Lima            Veteranos F         Clube Desportivo e Cultural  
------------------------------------------------------------
 23:00     1     55 Mayra Abreu               Seniores F          ACD Jardim da Serra          
 23:00     1     85 Gonçalo Luís              Juvenis M           Ludens Clube de Machico      
------------------------------------------------------------
 24:00     1     56 João Costa                Seniores M          Bar e Restaurante Portela à  
 24:00     1     74 Roberto Alves             Seniores M          Individual                   
------------------------------------------------------------
 25:00     1     29 Tiago Gil                 Seniores M          Clube Desportivo Infante     
 25:00     1     47 Leandro Neves             Seniores M          Vale Verde                   
------------------------------------------------------------
 26:00     1     49 Gabriel Silva             Seniores M          ACD Jardim da Serra          
 26:00     1     69 Filipe Barreiro           Veteranos M         Clube Desportivo Escola Port 
------------------------------------------------------------
 27:00     1     30 Honorio Teixeira          Veteranos M         Clube de Montanha do Funchal 
 27:00     1     76 Francisco Luís            Juniores M          Ludens Clube de Machico      
------------------------------------------------------------
 28:00     1     60 Manuel Carvalho           Veteranos           Ludens Clube de Machico      
 28:00     1     75 Cláudio Abreu             Seniores M          Madeira Trail Team           
------------------------------------------------------------
 29:00     1     21 Américo Caldeira          Seniores M          Clube Aventura da Madeira    
 29:00     1     71 Florian Grüne             Seniores M          Individual                   
------------------------------------------------------------
 30:00     1     24 Juan Andrade              Seniores M          Individual                   
 30:00     1     33 Rubim Gonçalves           Seniores M          ACD Jardim da Serra          
------------------------------------------------------------
 31:00     1     48 Victor Abreu              Veteranos M         Ludens Clube de Machico      
 31:00     1     57 Cipriano Fernandes        Veteranos M         ANIMATURA                    
------------------------------------------------------------
 32:00     1     61 Paulo Silva               Veteranos M         Ludens Clube de Machico      
 32:00     1     70 Luana Andreoli            Seniores F          Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
 33:00     1     26 Bruno Sousa               Seniores M          Clube de Montanha do Funchal 
 33:00     1     40 Teodoto Silva             Veteranos M         C.F. CARVALHEIRO             
------------------------------------------------------------
 34:00     1     20 Olívia Sousa              Seniores F          Individual                   
 34:00     1     81 Paula Rodrigues           Veteranos F         Individual                   
------------------------------------------------------------
 35:00     1     46 José Vieira               Seniores M          Clube Desportivo Escola de S 
 35:00     1     86 Vitor Marques             Seniores M          Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
 36:00     1     37 Joaquim Rebelo            Veteranos M         Clube Aventura da Madeira    
 36:00     1     41 João Ornelas              Veteranos M         C.F. CARVALHEIRO             
------------------------------------------------------------
 37:00     1     72 Tiago Abreu               Juvenis M           Ludens Clube de Machico      
 37:00     1     78 Marina Freitas            Seniores F          BORDAL - BORDADOS DA MADEIRA 
------------------------------------------------------------
 38:00     1     82 Nelson Fernandes          Veteranos M         C.F. CARVALHEIRO             
 38:00     1     84 Carlos Pereira            Seniores M          ADN Ponta do Sol             
------------------------------------------------------------
 39:00     1     67 Luzia Camacho             Seniores F          Madeira Trail Team           
 39:00     1     80 João Nunes                Veteranos M         Ludens Clube de Machico      
------------------------------------------------------------
 40:00     1     50 Carlos Pereira            Seniores M          ADN Ponta do Sol             
 40:00     1     59 Domingos Sousa            Seniores M          Individual                   
------------------------------------------------------------
 41:00     1     28 M João Abreu              Veteranos F         Clube Desportivo e Cultural  
 41:00     1     58 João Faria                Seniores M          Clube de Montanha do Funchal 
------------------------------------------------------------
 42:00     1     34 Francisco Dias            Veteranos M         Individual                   
 42:00     1     43 João Gomes                Seniores M          Individual                   
------------------------------------------------------------
 43:00     1     27 Alexandre Vieira          Veteranos M         Aguenta Que Vai              
 43:00     1     42 Martinho Fernandes        Veteranos M         Tomiauto Trail Team          
------------------------------------------------------------
 44:00     1     65 Carla Telo                Veteranos F         Ludens Clube de Machico      
 44:00     1     79 Joaquim Lopes             Seniores M          Clube Desportivo Escola de S 
------------------------------------------------------------
 45:00     1     66 Catarina Serrão           Veteranos F         Ludens Clube de Machico      
 45:00     1     73 Mauro Câmara              Seniores M          CLUBE KARATÉ DO CANIÇO       
------------------------------------------------------------
 46:00     1     39 Carlota Escórcio          Seniores F          Individual                   
 46:00     1     68 Ricardo Apolónio          Veteranos M         Individual                   
------------------------------------------------------------
 47:00     1     22 Humberto Barros           Seniores M          Clube Aventura da Madeira    
 47:00     1     83 Robert Serrão             Seniores M          ACD Jardim da Serra          
------------------------------------------------------------
 48:00     1     62 Luis Mendonca             Veteranos           Clube Aventura da Madeira    
 48:00     1     63 João Jesus                Veteranos M         Ludens Clube de Machico      
------------------------------------------------------------
 49:00     1     52 Filipe Ferreira           Seniores M          Clube Aventura da Madeira    
 49:00     1     87 Paulo Jesus               Veteranos M         Individual                   
------------------------------------------------------------
 50:00     1     45 João Ornelas              Veteranos M         C.F. CARVALHEIRO             
 50:00     1     51 Rosalina Gouveia          Seniores F          Clube Aventura da Madeira    
------------------------------------------------------------
 51:00     1     23 Miguel Gouveia            Veteranos M         Clube Desportivo Infante     
 51:00     1     31 Marcio Alves              Seniores M          ADN Ponta do Sol             
------------------------------------------------------------
 52:00     1     53 Renato Brito              Seniores M          Individual                   
 52:00     1     88 Daniel Capelo             Veteranos M         Individual                   
------------------------------------------------------------
 53:00     1     35 Sara Rodrigues            Seniores F          ACD Jardim da Serra          
------------------------------------------------------------